33 875 83 86 bhkarcz@bhkarcz.pl

Stanowisko Quick Image

 

Quick Image4

Mikroskop pomiarowy Quick Image – pomiar jednym kliknięciem

Produkcja małych elementów nie stanowi w obecnych czasach wielkiego wyzwania. Również pomiary bardzo małych elementów nie są kłopotliwe. W obliczu ogólnoświatowej tendencji do poprawiania jakości produkcji i zwiększania jej dokładności przy jednoczesnej redukcji kosztów prawdziwym problemem stał się czas pomiaru.

W jaki sposób szybko i dokładnie zmierzyć dużą ilość małych elementów? Na szczęście postęp w dziedzinie optyki i elektroniki pozwala na rozwiązanie tego dylematu. Coraz dokładniejsze maszyny pomiarowe współpracujące z komputerami o coraz większych mocach obliczeniowych pozwalają na szybki i łatwy pomiar nawet kilkudziesięciu elementów jednocześnie. Takie możliwości dają mikroskopy Quick Image firmy Mitutoyo – światowego lidera w dziedzinie przyrządów pomiarowych.

Z zewnątrz niewiele różnią się od dostępnych na rynku przyrządów tej samej kategorii, ale – jak to zwykle bywa – diabeł tkwi w szczegółach. Najmocniejszą stroną mikroskopów Quick Image firmy Mitutoyo jest optyka: 1,3-megapikselowa kolorowa kamera CCD wyposażona w podwójnie telecentryczny obiektyw o dużej głębi ostrości (±11 mm), umożliwiający bezproblemowe ustawienie ostrości na detalach stopniowanych.

 

Jeśli wziąć pod uwagę, że odległość roboczazrzut ekran 1 systemu wizyjnego wynosi 90 mm, to uzyskuje się gwarancję ustawienia ostrości bez kolizji dla praktycznie każdego detalu. Nie wpływa to negatywnie na dokładność pomiarów, która wynosi ±4 μm dla wersji standardowej (QI-A) i ±1,5 μm dla wersji bardziej precyzyjnej (QI-B).

Wszystko z zachowaniem dużego pola widzenia (odpowiednio 32 × 24 mm w wersji standardowej i 12,8 × 9,6 mm w wersji bardziej precyzyjnej). Pełna oferta to pięć modeli urządzenia różniących się wymiarami stolików (od 100 × 100 mm aż do 400 × 200 mm). W stolikach znajduje się oświetlenie potrzebne do pomiaru konturów, natomiast powierzchnia jest oświetlana za pomocą 4-segmentowego pierścienia z diodami LED, zamontowanego na obiektywie. Natężenie oświetlenia można płynnie regulować – to pomaga w ustawieniu optymalnego kontrastu.

Nawet najlepszy sprzęt pomiarowy możezrzut ekran 2 nie podołać zadaniu pomiarowemu, jeżeli ma kiepskie oprogramowanie. Firma Mitutoyo stanęła na wysokości zadania i wyposażyła mikroskopy Quick Image w bardzo dobry pakiet QIPAK. Może on pracować w dwóch trybach : prostym (EZ) oraz profesjonalnym (PRO).

Tryb prosty prowadzi mało doświadczonego użytkownika przez cały proces pomiaru, udzielając mu wskazówek odnośnie kolejnych kroków. Tryb profesjonalny dostarcza więcej dodatkowych informacji dla zaawansowanych użytkowników. Interfejs programu QIPAK jest intuicyjny – większość operacji wykonuje się poprzez klikanie na odpowiednie ikony. Najciekawsza funkcja – One-click – pozwala na przeprowadzenie za pomocą jednego kliknięcia kompletnego pomiaru.

Każda sekwencja pomiarowa może zostać zapisana i wykorzystana ponownie do kolejnego detalu. Można również utworzyć sekwencję pomiarową dla jednego detalu i zastosować ją do jednoczesnego pomiaru wielu detali. Najważniejsze, że detale nie muszą być odpowiednio ułożone – program sam rozpozna ich orientację. Zapisanie w sekwencji pomiarowej oceny tolerancji pozwala na szybkie sprawdzenie, czy dany detal jest dobry, czy też wadliwy – użytkownik zobaczy tę informację na ekranie w formie wymiaru w zielonym lub czerwonym kolorze.
Kolejną użyteczną funkcją programu QIPAK jest analiza statystyczna w czasie rzeczywistym. Umożliwia ona na szybkie wykrycie nieregularności w procesach i wczesne podjęcie stosownych akcji. QIPAK współpracuje z innymi programami – np. Formtracepak-AP służącym do analizy i oceny konturu. Nadaje się także do porównywania zmierzonych detali z ich modelami 2D. Pomiar dużych elementów nie stanowi problemu, gdyż program pozwala na łączenie w jedną całość kilku pomiarów z różnych pól widzenia kamery. Bez wątpienia mikroskopy Quick Image firmy Mitutoyo oferują szerokie możliwości pomiarowe. Zwłaszcza w przypadku małych detali. Zwiększają precyzję i powtarzalność pomiarów oraz eliminują – w porównaniu z pomiarami dotykowymi – wiele błędów operatora, co niejednokrotnie stanowi o sukcesie produktu na rynku. Dlatego urządzenia te na pewno znajdą swoje miejsce w niejednym przedsiębiorstwie.

 Quick Image

 

 

 


 

 

szkoleniaOnline

Zapraszamy do skorzystania z naszego nowego rozwiązania jakim jest możliwość prezentacji technicznych możliwości urządzeń pomiarowych, instruktaż krok po kroku lub szkolenia – z wykorzystaniem internetu ON Line. Szczegóły – kontakt z naszym Doradcą Technicznym Grzegorz Karcz tel. 33 875 83 76 w.104, tel. kom. 662 268 014, e-mail : g.karcz@bhkarcz.pl, lub prosimy o wypełnienie i przesłanie do nas poniższego formularza

 

nazwaSzkolenia

Prosimy o wcześniejsze uzgodnienie terminu

Imię i nazwisko (nazwa firmy)*:
Kod pocztowy*:
Miejscowość*:
Telefon*:
E-mail:
Jakiego narzędzia lub zagadnienia dotyczy zapytanie?
Treść zapytania*:
Informujemy, że administratorem Państwa danych osobowych jest Biuro Handlowe Karcz Sp. z o.o., ul. J. Dąbrowskiego 54a 34-120 Andrychów. Oznacza to, że odpowiadamy za wykorzystanie danych w sposób bezpieczny oraz zgodny z obowiązującymi przepisami "RODO". Mają Państwo prawo dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania jak również prawo do żądania od Administratora usunięcia danych.
Polityka prywatności RODO
proszę czekać trwa przetwarzanie

proszę czekać