33 875 83 86 bhkarcz@bhkarcz.pl

Pomiar konturu Contracer CV-2100

 

 

Pomiar konturu Contracer CV-2100

Pomiar_konturu

 

Rosną oczekiwania klientów związane już nie tylko z dokładnością pomiarów, ale także z mobilnością urządzeń pomiarowych. Szczególnie przy pomiarach detali wielkogabarytowych, gdy nie ma możliwości pomiaru w warunkach laboratoryjnych i jedynym wyjściem pozostaje pomiar urządzeniem mobilnym. Jeszcze kilka lat temu problemem było  pogodzenie mobilności przyrządów z zachowaniem przez nie dokładności. Rozwój techniki pozwala na przezwyciężenie tych dotychczasowych barier. Firma Mitutoyo – lider w produkcji narzędzi pomiarowych – wpisuje się w ten światowy trend.

 

 

 

Profilografometr CV2100N4 Mitutoyo jest pierwszym przyrządem z tej serii, który może być używany zarówno w warunkach stacjonarnych, jak również jako przyrząd przenośny. Umożliwia to szybki, prosty, ale Pomiar_konturujednocześnie zaawansowany pomiar konturu. Co ważne, bez utraty dokładności wynoszącej (2,5 + 0,02L) w osi X i (2,5 + |0,1H|) w osi Z w całym zakresie pomiarowym (100 mm dla osi X i 50 mm dla osi Z), przy zachowaniu rozdzielczości 0,1 μm. Uzyskanie takiej rozdzielczości zostało zapewnione przez wysokiej dokładności cyfrowy przetwornik kątowy, w który jest wyposażona jednostka detektora. Użytkownik ma możliwość szybkiego oraz dokładnego przesuwu w osi X z wykorzystaniem pokrętła Jog Shuttle. Prędkość przesuwu do 20 mm/s pozwala na szybkie przejście do pozycji pomiarowej, co redukuje czas operacji przygotowawczej.

 

Dodatkowym udogodnieniem dla operatora – w porównaniu z poprzednimi modelami profilografometru – jest centralny panel kontrolny znajdujący się w przedniej części przyrządu. Ponieważ przy każdym pomiarze niezbędne jest wykonanie pozycjonowania końcówki pomiarowej, uruchomienie/ zatrzymanie pomiaru oraz powrót końcówki do pozycji początkowej, dlatego obecność takiego panelu znacząco skraca czas oraz nakład pracy użytkownika i poprawia efektywność wykonywanych pomiarów.

 

Przyrząd jest podłączany do komputera przez port USB. Pomiar konturuNie wymaga żadnego specjalnego interfejsu. Współpracuje z programem Formtracepak służącym do analizy konturu. Zaimplementowano w nim 15 różnych języków obsługi, w tym język polski, co znacznie ułatwia pracę operatora. W programie dostępna jest duża liczba poleceń tworzących elementy podstawowe (punkty, linie, okręgi) do analizy. Istnieje możliwość łączenia funkcji podstawowych w celu przeprowadzenia obliczeń bardziej skomplikowanych elementów (kątów, podziałek, odległości).

Funkcja usuwania niewłaściwych danych pomiarowych pozwala na przefiltrowanie nieregularnych danych i ułatwia wykonanie obliczeń w obszarach, gdzie trudno wyznaczyć granice między elementami (np. krąg i linia). Standardową funkcją programu jest ocena tolerancji konturu. Wyniki oceny mogą być wyświetlane w formie graficznej bądź też zapisywane jako plik tekstowy, który może zostać użyty jako informacja zwrotna dla obrabiarki. Niejednokrotnie kształt detalu nie pozwala na pomiar całego profilu. Nie stanowi to problemu – program ma funkcję łączenia danych cząstkowych zebranych podczas kilku pomiarów w jedną całość w celu wykonania dogodnej analizy.

Można również porównywać wyniki pomiarów rzeczywistego detalu z jego modelem CAD. Program zawiera bardzo dużo funkcji umożliwiających użytkownikowi dogłębną analizę zmierzonego profilu (np.
nakładanie danych bądź dopasowanie przy pomiarze automatycznym). Całość wyników może zostać opracowana w formie raportu kontrolnego utworzonego według indywidualnych wymagań użytkownika.

Uzupełnienie całego zestawu pomiarowego stanowią liczne dodatkowe akcesoria: stoliki, uchwyty, końcówki pomiarowe itp. Stały postęp w dziedzinie miniaturyzacji przy jednoczesnym podnoszeniu jakości produkowanych elementów powoduje, że precyzyjne przyrządy, które do tej pory pracowały jedynie w laboratoriach, będą coraz częściej spotykane „w terenie” jako urządzenia przenośne. Połączenie wysokiej dokładności oraz doskonałej operatywności pozwala na elastyczną obsługę pełnej gamy potrzeb pomiarowych.

Taki właśnie jest profilografometr CV2100N4 Mitutoyo – przyrząd, który bez wątpienia znajdzie zastosowanie w niejednym zakładzie produkcyjnym. Nie tylko przy produkcji elementów  wielkogabarytowych.

 

Pomiar_konturu CV-2100

 

 


 

 

szkoleniaOnline

Zapraszamy do skorzystania z naszego nowego rozwiązania jakim jest możliwość prezentacji technicznych możliwości urządzeń pomiarowych, instruktaż krok po kroku lub szkolenia – z wykorzystaniem internetu ON Line. Szczegóły – kontakt z naszym Doradcą Technicznym Grzegorz Karcz tel. 33 875 83 76 w.104, tel. kom. 662 268 014, e-mail : g.karcz@bhkarcz.pl, lub prosimy o wypełnienie i przesłanie do nas poniższego formularza

 

nazwaSzkolenia

Prosimy o wcześniejsze uzgodnienie terminu

Imię i nazwisko (nazwa firmy)*:
Kod pocztowy*:
Miejscowość*:
Telefon*:
E-mail:
Jakiego narzędzia lub zagadnienia dotyczy zapytanie?
Treść zapytania*:
Informujemy, że administratorem Państwa danych osobowych jest Biuro Handlowe Karcz Sp. z o.o., ul. J. Dąbrowskiego 54a 34-120 Andrychów. Oznacza to, że odpowiadamy za wykorzystanie danych w sposób bezpieczny oraz zgodny z obowiązującymi przepisami "RODO". Mają Państwo prawo dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania jak również prawo do żądania od Administratora usunięcia danych.
Polityka prywatności RODO
proszę czekać trwa przetwarzanie

proszę czekać