Mikrometr Laserowy MITUTOYO
Mikrometr Laserowy MITUTOYO

Zapewnij sobie precyzję i skuteczność dzięki zaawansowanemu systemowi pomiarowemu – Mikrometr laserowy MITUTOYO LaserScan. Wykorzystując technologię laserową, oferuje niezrównaną dokładność w pomiarach wałeczków wzorcowych i sprawdzianów tłoczkowych.

Pomiar Mikrometr Laserowy MITUTOYO LaserScan - Niezawodność Precyzji

 • mikrometr laserowy opiera się na renomowanym systemie pomiarowym Mitutoyo LSM-503 lub LSM-506.
 • Wykorzystuje inkrementalny szklany liniał firmy Mitutoyo oraz napędzane motorycznie osie długości i obrotu
 • Gwarantuje szeroki zakres pomiarowy, wysoką dokładność i powtarzalność wyników.

Inteligentne Rozwiązania Pomiarowe

 • Nasze laserowe urządzenie LaserScan MITUTOYO nie tylko mierzy - uczy się.
 • Za pomocą zaawansowanego programu pomiarowego możliwe jest tworzenie programów uczących się na bazie zmierzonych konturów detalu.
 • Każdy pomiar przyczynia się do doskonalenia efektywności i precyzji naszego systemu.

Prosta i Wszechstronna Pomoc

 • Dzięki urządzeniu Mikrometr laserowy możesz szybko i dokładnie zmierzyć wszystkie istotne wymiary zewnętrzne części obrotowych, yakie jak średnica, odległość, kąt przebiegu i stożka
 • Nasz system jest łatwy w obsłudze, co oznacza, że możesz skupić się na wynikach, nie martwiąc się o skomplikowaną technologię.

Zainwestuj w Mikrometr Laserowy LaserScan MITUTOYO

 • Doświadcz precyzji, jakiej potrzebujesz w swoich pomiarach
 • Skontaktuj się z nami już dziś, aby dowiedzieć się więcej o tym, jak nasz system może poprawić efektywność Twojej pracy.


Laserowe Mikrometry Skaningowe (LSM) to zaawansowane narzędzia pomiarowe,

które zapewniają niezawodność i precyzję w różnorodnych zastosowaniach. Jednak aby osiągnąć optymalne wyniki pomiarów i zapewnić bezpieczne użytkowanie, istnieje kilka kluczowych czynników, które warto wziąć pod uwagę.

1. Kompatybilność:

 • Wszelkie ustawienia i regulacje LSM są wykonywane przy użyciu podłączonego modułu identyfikacyjnego, dostarczanego razem z urządzeniem. Moduł ID, który posiada ten sam numer seryjny, musi być zainstalowany w module wyświetlacza. To zagwarantuje poprawną komunikację i funkcjonowanie urządzenia.
 • Wymiana modułu ID pomiędzy różnymi modułami wyświetlającymi jest niemożliwa bez ryzyka niekompatybilności.

2. Pomiar Mikrometr Laserowy Mitutoyo i Warunki:

 • Błędy pomiaru mogą wystąpić w zależności od widoczności wiązki laserowej oraz kształtu i chropowatości powierzchni przedmiotu.
 • Rekomenduje się kalibrację za pomocą wzorca o zbliżonych wymiarach i chropowatości powierzchni do mierzonego przedmiotu.
 • W przypadku dużego rozrzutu wartości pomiarów zaleca się zwiększenie liczby skanów w celu poprawy dokładności.

3. Eliminacja zakłóceń elektrycznych:

 • Aby uniknąć błędów operacyjnych, nie należy układać kabli sygnałowych i sterujących LSM w pobliżu linii wysokiego napięcia lub innych kabli, które mogą indukować prądy zakłócające.
 • Wszystkie właściwe moduły i oploty ekranujące kabli powinny być uziemione.

4. Podłączenie do Komputera:

 • Jeśli mikrometr LSM ma być podłączony do komputera poprzez interfejs RS-232C, należy upewnić się, że połączenia kablowe spełniają wymagania specyfikacji.

5. Bezpieczeństwo Lasera:

 • Skaningowy Mikrometr Laserowy Mitutoyo wykorzystuje laser niskiej mocy światła widzialnego klasy 2 EN/IEC60825-1 (2007).
 • Na obudowach LSM umieszczone są wymagane etykiety z ostrzeżeniami i wyjaśnieniami dotyczącymi bezpiecznego użytkowania.

6. Ponowny montaż:

 • Podczas ponownego montażu modułu nadawczego i odbiorczego, należy dokładnie sprawdzić ustawienie osi optycznej lasera i modułu odbiorczego w celu minimalizacji błędów pomiaru.


Zrozumienie i stosowanie się do powyższych zaleceń z pewnością przyczyni się do efektywnego i bezpiecznego wykorzystania laserowych mikrometrów skaningowych w różnych aplikacjach pomiarowych. Naszym celem jest dostarczenie Państwu wsparcia technicznego, które pomogą w wyborze optymalnego rozwiązania pomiarowego. Wierzymy, że wiedza i doświadczenie naszych doradców technicznych będzie dla Państwa cennym źródłem informacji, wspierającym proces decyzyjny związany z zakupem narzędzi i urządzeń pomiarowych.

Jakość produktów marki MITUTOYO jest gwarancją trwałości i precyzji, co pozwoli Państwu cieszyć się zakupionym sprzętem przez wiele lat.


Zapraszamy do zapoznania się z innymi narzędziami i urządzeniami z naszej oferty :

Głębokościomierz MITUTOYO
Mikrometr MITUTOYO
Płytki wzorcowe
Wysokościomierz MITUTOYO
Płyty granitowe

Projektor MITUTOYO
Mikroskop MITUTOYO
Twardościomierz MITUTOYO
Chropowatościomierz MITUTOYO
Pomiar konturu MITUTOYO

Pomiar chropowatości? powierzchni i konturu MITUTOYO
Suwmiarka analogowa i cyfrowa MITUTOYO
Średnicówka dwupunktowa MITUTOYO
Średnicówka trójpunktowa MITUTOYO
Maszyny współrzędnościowe MITUTOYO

Szkolenia Metrologiczne


Zależy nam na spełnieniu Państwa oczekiwań związanych z wyborem i zakupami, dlatego też staramy się zapewnić kompleksowe wsparcie i profesjonalną obsługę na każdym etapie współpracy. Państwa uwagi i sugestie są dla nas niezwykle cenne, dlatego będziemy wdzięczni za wszelkie opinie i sugestie.

Zakup Mikrometr Laserowy MITUTOYO w Biurze Handlowym Karcz Sp. z o.o.

to decyzja, która przyniesie liczne korzyści i satysfakcję użytkownikowi. Dzięki profesjonalnemu podejściu, bogatemu doświadczeniu oraz doskonałej obsłudze klienta, Biuro Handlowe Karcz Sp. z o.o. zapewnia nie tylko dostęp do najwyższej jakości produktów, ale także kompleksowe wsparcie na każdym etapie zakupu. Decydując się na zakup Mikrometru Laserowego MITUTOYO klient może być pewny, że otrzymuje nie tylko wysokiej klasy sprzęt pomiarowy, ale również profesjonalną opiekę i doradztwo, które pomogą w wyborze optymalnego rozwiązania.